Tårtspade, nyrokoko, Wigren, 1850. L 28. Tårtspade, Gustaf Dahlgren, 1920. L 24. Soppslev, 1918. L 32. 6 smörknivar + fruktkniv, Gammal Svensk spetsig, bla 1920. Äggkopp. importstämplar. H 6. 6 smörgåsgafflar, importstämplar. 6 förgyllda kaffeskedar med emaljdekor, sterling, Köpenhamn, Danmark. Uppläggningsbestick, Dirigold, medföljer.
Slitage. Soppslev med lagning. Äggkopp med inskription.