GOLVSPEGEL MED KONSOL, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Förgylld och bronserad, kröndekor av rocaille med fackla, pilbåge och pilkoger. Totalhöjd ca 280.

Slitage, delvis bortfallen förgyllning med påmålningar. Smärre lagningar.

Utropspris
4 000 SEK