BESTICKSUPPSÄTTNING, 42 delar, "Focus de Luxe", Design Folke Arström, Gense, 1950-tal.

Rostfritt stål. 14 matskedar, 15 matgafflar, och 13 matknivar. Lanserades inför H55-mässan i Helsingborg 1955.

Bruksslitage.

Utropspris
1 200 SEK