SPEGELLAMPETT, Västsverige, empire, 1800-talets första hälft.

Bronserad samt förgylld. Krön med frukttrofé. L 37.

Ljusarm saknas. Utbytt glas, senare bakstycke. Ombronserad. ytslitage. Kredering med smärre skador.

Utropspris
1 500 SEK