En av mästaren Hans Olof Hellbom (mästare 1822-1849), Stockholm, 1825.
En av mästaren Hans Israel Lyberg, ( mästare 1806-1847) Borås, 1837.
L 5,5-7, h 1- 4,5.
Slitage, bucklor samt repor. Två delar med sprickor. En del med monogramgravyr.