ELDSKÄRM, barock, 1600/1700-tal.

Metallplåt. Rektangulär på svängda fötter. Reliefdekor av medaljonger och stjärnor. L 117, b 138.

En fot saknas. Ett handtag delvis av. Skador, lagningar och slitage.

Utropspris
4 000 SEK