FIGURINER, 3 st, stengods, Lisa Larson, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Älg, "Johanna" och "Susanna". H 15 - 26.

Slitage. Susannas ena hårtofs lagad, Johannas ena fot med skada samt älgen med smärre nagg på ena foten.

Utropspris
2 000 SEK