Inramat idolkort av Greta Garbo med dedikation á tergo, "To my dear: Greta G 1929". Bildstorl 7 x 9. Rundad skärslipad kristallvas, h 5.
Slitage. Obetdligt nagg.
Enligt uppgift Greta Garbo. Vasen given som gåva till notarien Helge Moberg och ska dessförinnan ha stått på Blekingegatan 32.
Lilla Bukowskis S190, kat nr 1404. 14-15 dec 2009.