VINSTÄLL, jakaranda och bok, Design Torsten Johansson för AB Formträ, Sverige, 1955-56.

Bok och formpressad jakaranda. För åtta flaskor. H 30 l 38.

Obetydligt slitage. Två mindre fanerskador. Något solblekt.

Utropspris
1 200 SEK