SKÅL MED HANDTAG, silver, kontrollmärkning troligen Viktor Savinsky. Moskva 1868. Vikt ca 540 gram.

Ovoid på fot, rik graverad floral dekor, rundat handtag. L 30, h 10-26.

Slitage, repor, smärre bucklor, något sned. Lagning vid foten.

Utropspris
3 000 SEK