GRÄDDKANNA, silver, rokoko, London 1778. Vikt ca 75 gram.

Svängd form med dekor av bla rocailler, uppsvängd pip, svängt handtag. H 11.

Slitage, bucklor, monogramgravyr.

Utropspris
2 000 SEK