LJUSKRONA, venetiansk stil, 1800/1900-tal. H ca 170, diam ca 135.

Stomme i lätt gulfärgat glas. 10 svängda ljusarmar. Rik dekor av blad och blommor.

Dekorskador. Lagningar. Nagg. Vissa delar saknas. Vissa reservdelar medföljer. Nedmonterad i lådor. Ej funktionstestad.

Utropspris
12 000 SEK