Ytterföder med blå och brun glasyr, Höganäs. H 16,5. Vas fajans "Karneval" Stig Lindberg Gustavsberg. H 18. Vas sgrafitto Josef Ekberg Gustavsberg. H 9,5. Fat Argenta Wilhelm Kåge Gustavsberg. Diam 10.
Slitage. Repor. Karnevalsvasen med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.