PARTI ORIENTALISKT, 4 delar, mässing och koppar, 1900-tal.

Kopp av metall. Graverad blomserdekor, mässingshänkel. Diam 12,5. Skål med lock av mässing med driven dekor. H 17. Två pennfodral av mässing, den ena med dekor samt arabisk text. 24,4 resp 27.

Lagningar. Kompletteringar.

Utropspris
1 500 SEK