Fyra stop med konisk form med pip och svängt handtag. Ett av dem har Oscar I på locket. Ett stop med bukig form. Stop, h 20- 21.
Sex bägare, h 10,5.
Slitage, repor, bucklor. Två delar med monogramgravyr, två delar med lagning.