3 koppar, 3 skålar, 2 tallrikar, uppläggningsfat , fat samt 3 mindre fat. Bl.a. dekor i underglasyrblått med ridande sällskap och flodlandskap samt dekor i Imarifärger. H 6-7. Diam 12-26.
Slitage. Flertal föremål med nagg. Smärre sprickor.