SERVISDELAR, 38 st, "Musselmalet", porslin, Kongl Dansk.

Elva mattallrikar. Fem djupa tallrikar. Tolv assietter. Kanna. Två lockterriner. Salt samt pepparkar. Såssnipa. Såsskål på fot. Smörask. Uppläggningsskål. Uppläggningsfat.

slitage. En del med kantnagg, en del med kantflisa, en del med spricka. Två delar 2:a sortering. Den större terrinen med lagad lockknopp.

Utropspris
3 000 SEK