Tekanna med svängd pip och handtag med benskaft, lockknopp av ben. Ställning med genombruten dekor på rund sockel med brännare och fyra tassfötter. H 38.
Slitage, repor. Sprickor i handtag, lagad lockknopp.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.