Bestående av soffa, bord med marmorskiva, två karmstolar, två stolar samt taburett, förgyllt. Bordet brännstämplat Bildhuggare B.H. Jönsson, Hälsingborg. L 100, B 68, H 63.
Bruksslitage. Dekorskador. En stol och en karmstol med skador i rygg.