PARTI SERVISDELAR, 16 delar, porslin, Herend, Ungern, 1900-tal.
Två modeller, båda med guldkant och floralt mönster. Den ena även med fjärilar.
6 mockakoppar med fat.
6 assietter, uppläggningsfat, skål på fot, rund dosa med lock, eggformad dosa med lock.
Smärre slitage. En kopp med hårspricka.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.