Motiv från svenska teaterpjäser resp olika Hollywoodfilmer såsom "Tarzan and The Amazons", "Task force", "The walls of Jericho", "Under Capricorn", "Dream girl", "A stolen life", bildstorl 36 x 25 och mindre.
Slitage, fläckar. Några med skador och hål efter nålar.