Vasen uppåt avsmalnande med lätt utvikt mynning. Vertikala längsgående veck. Stämplar samt sign, 1964. H 19.
Servettringar i form av bokstäverna e och g. Stämplar och sign. 1988 resp 1991. H 5 resp 6,5.
Repor.