TAVELRAM, barock, Europa 1700-talets första hälft.

Förgylld. Profilerad med skuren dekor av bla akantus. Innermått ca 43,5 x 56. Yttermått 69 x 58.

Delvis kompletterad, lagningar, skador, maskangrepp.

Utropspris
3 000 SEK