Ovoid form. Hamrad dekor. Bricka, l 22. 208 g. Saltkar med glasinsats. H 3,5. Oljekanna med glasinsats. H 12. Sockerruska. H 10. Köpenhamn 1919. 48 g. Kontrollstämplat Christian F. Heise. Sockerruska. H 20. 196 g. Senapskrus med glas. H 11. Sked i trä med silverskaft. L 9.
Bruksslitage.