KAFFESERVIS, 4 delar, nysilver, Sylvia Stave, C. G. Hallberg, Stockholm 1930-tal.
Svärtat trähandtag. Bestående av kanna, sockerskål och gräddsnipa på bricka. H 4-14. Brickans diam: 33.
Graverad ägarmärkning, slitage.