TALLRIKAR, 7 st, porslin. "Flora Danica", Kongl. dansk, Danmark. 1900-tal.

Polykrom dekor av olika blommor och förgyllda kanter. Märkta med modellnummer 3553 och 3549. Diam 22,5.

Utropspris
10 000 SEK