Stålrörsram på hjul. Serveringsbricka av trä med handdtag, svartmålad sarg, rödmålad botten täckt av glasskiva. Nedre hyllplan, som brickan men utan glasskiva. L 91, b 45, h 88
Slitage och skador. Ena hjulet skadat.