MATSERVIS, 20 delar, porslin, Meissen. 1900-tal.

Blomsterdekor, konturerad kant med guldrand. Terrin, 2 olika uppläggningsfat, 5 mattallrikar, 4 assietter, 6 djupa tallrikar, karott, såsskål.

Slitage, enstaka smärre nagg.

Utropspris
5 000 SEK