SALONGSMÖBLEMANG, 3 delar, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Soffa, ett par bergerer. Grålackerat. Stoppad rygg och lös stoppad dyna. Skuren dekor av bandstav, raka ben med rosettanfanger. Soffans l 134.

Kraftigt slitage, färgbortfall, sprickor, skador. Dekorband lösa. En bergere med lagningar vid öronlapparna.

Utropspris
6 000 SEK