GUNGHÄST, trä, 1800-talets senare del.

Vitmålad, delvis med päls. Träns i läder och metall. Grönmålat stativ. L 150, B 45, H 95.

Kraftiga skador. Renoverat och kompletterat stativ. Sprickor. Delar saknas så som sadel och ena ögat. Senare bemålning.

Utropspris
800 SEK