SKÄNK, allmoge. 1820-tal

SKÄNK, allmoge. 1820-tal

Bemålad i brunt och grönt med kurbitsmålningar. Övre delen signerad och daterad EPI, 1822, den nedre 1820. Nycklar finns. B 116, d 41, h 177.

Skador och slitage. Ommålad.

Utropspris
4 500 SEK