FAT, fajans, Frankrike, samt FIGURIN, flintgods. 1800-tal.

Figurinen i form av Toby Jug. Med lock. H 14. Fatet med målad dekor, diam 26.

Figurinen med nagg. Krackelerade.

Utropspris
1 200 SEK