MATTA, orientalisk-stil, troligen England, tidigt 1900-tal, ca. 502x409

Molnmönstrad botten. Bård och mittenparti med geometriska mönster. Maskinvävd.

Slitage, kantslitage, enstaka små fläckar.

Utropspris
3 000 SEK