Tripodfot dekorerad med änglar, helgon och rocailler. Delvis svarvat skaft, samt utskuren dekor med bl.a. acantusblad. Ljushållare i järn i form av blad. Ljusmanchetter medföljer. H 76.
Skador, sprickor och lagningar. Något maskäten.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.