KANDELABRAR, ett par, brons. Rokokostil, 1900-talets början.
Förgyllda, tripodfot rikt dekorerad av vinrankor och druvor. Skaft i forma av putto och get samt vinranka. Fyra ljushållare dekorerade med vinrankor. H 48.
Skador och slitage. En manchetthatt saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.