Risskålar, 4st, bl.a. famille vert. D 11,5-13. Smörask i underglasyrblått. L 15. Mugg i famille rose. H 8. Fat, 2st, bl famille rose. 19-22,5. Skålfat på fot. L 28. Tekanna i kantonporslin. H 15.
Sprickor, lagningar, nagg. Locket till smörasken saknas.