Gul glasyr med röd kräftdekor.
Uppläggningsfat.
Tolv assietter.
Skål med lock.
Tillverkningsdefekter, slitage samt krackelyrer. Fyra delar med nagg. Den gula glasyren varierar i intensitet från gods till gods. Skål med smärre spricka.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.