SPANINGSKAMERA med tillbehör, Hasselblad 1000F med teleobjektiv Dallmeyer 508 mm, tillverkat i 113 ex, 1950-tal.
Hasselblad 1000F, nr CT 21456. Teleobjektiv Dallmeyer Dallon Tele-Anastigmat 508 mm F/5,6, nr 487409. 3 st filmkassetter, 3 st filter mm. I originalväska.
Obetydligt bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.