BÄGARE, silver, Johan Fredrik Hollman, Skänninge, 1807. Vikt 106 gr.

Konad på rund räfflad fot. Svisselerad dekor. Delvis förgylld. H 11.

Bucklor.

Utropspris
2 500 SEK