PARTI KERAMIK, 6 delar. Stig Lindberg samt Berndt Friberg Gustavsberg.
Fat Domino. 15x15. Skålar 4 st Stig Lindberg, brun samt vit glasyr. H 4-8. Vas Berndt Friberg, grågrön harpälsglasyr. H 15. Proveniens: Sven Jonsons samling.
Vasen med lagning.
Proveniens
Proveniens: Sven Jonsons samling
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.