Olika dekorer i underglasyrblått. Oktagonal värmetallrik, 2 snarlika mindre fat, ett par tallrikar med europeiserande dekor, 2 udda tallrikar varav en Qianlong, mindre tallrik med konturerad kant och dekor av figurscen, Qianlong. Diam 15-25.
Slitage, enstaka nagg och obetydl spricka.