SPEGEL, empire, 1800- talets första hälft.

Bronserad samt förgylld dekor av bl a antikiserande figurscen. Spegeln flankeras av kolonetter. B 44, h 128.

Senare glas, sprickor, lagningar, färgbortfall samt delar saknas.

Utropspris
3 000 SEK