Gulddekor samt polykrom dekor av rosor.
11 st djupa tallrikar.
1 st kanna med lock.
1 st såssnipa på fot.
9 st uppläggningsfat.
2 st skålar.
11 st tallrikar.
12 st fat.
11 st koppar med fat.
9 st assietter.
11 st assietter.
1 st karott med lock.
27 delar med fotringsnagg. 10 delar med kantnagg. 1 del med spricka undertill. Slitage samt tillverkningsdefekter.