Bestående av 16 mattallrikar diam 26, 12 förrättstallrikar diam 22,5, 12 små assietter diam 15,5, 12 djupa tallrikar diam 25, 6 mindre djupa tallrikar diam 20, 1 såsskål H 13, 1 skål diam 22,5 samt 8 serveringsfat L 17,5 till 48,5.
Enstaka nagg. Mindre bruksslitage.
Familjen Dunker, Helsingborg.