Bestående av; fyra koppar, h 6,5 cm, med fat, diam 17 cm, samt fem assietter, l 21 cm, b 19 cm. Dekor av blå och gula frukter och blommor mot vit fond.
En kopp med större samt en kopp med mindre nagg i nederkant. En kopp med mindre krackelyrer samt ett fat med ett obetydligt nagg.