Smycken
191213

RING, sterling silver och 14k guld med rutilkvarts. Hartzell, Sverige, 1900-talets andra hälft. Tot vikt 48,2g.

Mått sten 2,3x2,6x1, st 18. Stpl 585 resp 925.

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK