18 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 3 uppläggningsfat, 11 stora assietter, 12 små assietter, 2 serveringsskålar, 2 såssnipor, 1 gräddsnipa, 1 tekanna, 3 kaffekoppar med fat, 2 tekoppar med fat. Udda fat medföljer.
Slitage, krackelyr. Enstaka nagg och lagningar.