UPPSATSSKÅL, silver, nyrokoko, troligen Carl Fredrik Hultbom. Stockholm 1849.

Skål med rik floral dekor samt av rocailler, balusterformat ben på fot med dekor av vridna åsar. H 17.

Slitage, repor, något sned.

Utropspris
1 500 SEK