Mahognyfanérat. Två delat. 2st lådor, skrivinredning bakom klaff, skåp med hyll och fackindelning. L 87 B 44 H 205. Nyckel finns.
Fanérskador. Slitage. Lådor i inredningen saknas. Fackindelningen omarbetad.