Även bla "Anders Zorn, etsningar" 1976, "Anders Zorn, ungdomstiden" av Tor Hedberg, Stockholm 1923, "Zorn, svensk och världsvandrare" av Gerda Boëthius, Stockholm 1959, "Anders Zorn som etsare" av Axel L Romdahl, Stockholm 1928, "Larsson-Liljefors-Zorn, en återblick" av Ernst Malmberg, Stockholm 1919. Olika typer av band.
Slitage. Ej genomgångna.